Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 07:33
Zasina ze srebrem, Łukasiak z brązem, Łysak powalczy w piątek w finale.
Anna Łukasiak
Anna Łukasiak Foto: Rafał Oleksiewicz / PZZ

Polskie zapaśniczki zdobyły w czwartek dwa medale mistrzostw Europy, podczas zawodów, które trwają w Warszawie.
Roksana Zasina wywalczyła srebro w kategorii do 55 kg, przegrywając minimalnie w finale z Rosjanką Stalwirą Orszusz. Wynik finałowej walki 2:2 ale to Rosjanka wykonała wyżej punktowaną akcję i ona została mistrzynią.
Natomiast Anna Łukasiak zdobyła brąz w kategorii do 50 kg, pokonując 10:0 Mołdawiankę Emilię Ciricu Budeanu.

Posłuchajcie co Ania powiedziała w rozmowie z Czwórką.

Bardzo dobrze w czwartek spisała się reprezentująca Polskę Angelina Łysak, która awansowała do finału w kategorii 57 kg i w piątek powalczy o złoto. Swoją półfinałową walkę przegrała natomiast Aleksandra Wólczyńska (65 kg), a Katarzyna Mądrowska (62 kg) nie przystąpiła do walki półfinałowej.

Medale Zasiny i Łukasiak to kolejne zapaśnicze zdobycze w tych ME. Wcześnie trzy krążki wywalczyli wolniacy: Krzysztof Bieńkowski - srebro w kategorii do 65 kg, Eduard Grigorew - brąz w kategorii 61 kg i Radosław Baran brąz w kategorii do 97 kg.

O ME w zapasach oraz o innych wydarzeniach sportowych było w Porannym przeglądzie sportowym.

***

Z Kairu Ala przywiozła dwa medale mistrzostw świata juniorów i kadetów w dwóch różnych kategoriach wiekowych.

Popołudniowy przegląd sportowy - 22 kwietnia 2021.

Natalia Kuczewska i Barbara Marcinkowska przegrały w Kielcach finałowe walki MMŚ w boksie.