Srebro Straszewskiego na zakończenie MMŚ w boksie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:10
W Kielcach nasi pięściarze i pięściarki w sumie zdobyli 8 medali, jednak ani jednego tytułu.
Jakub Straszewski
Jakub Straszewski Foto: facebook Polskiego Związku Bokserskiego

W Kielcach zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie. W sumie nasi reprezentanci zdobyli 8 medali.

Siedem krążków to zasługa naszych pięściarek, które wywalczyły dwa srebra - Natalia Kuczewska w kategorii do 48 kg i Barbara Marcinkowska w kategorii do 69 kg oraz 5 brązów - Karolina Ampulska (54 kg), Wiktoria Tereszczak (64 kg), Daria Parada (75 kg), Martyna Jancelewicz (81 kg) i Oliwia Toborek (+81 kg).

Jedyny medal wśród młodzieżowców zdobył Jakub Straszewski (91 kg), który dziś przegrał walkę o złoto z Kubańczykiem Jorge Luisem Felimonem Lobainą. Pierwszą rundę nasz pięściarz wygrał u trzech sędziów, ale potem w ringu dominował już rywal Polaka.

***

Ampulska, Tereszczak, Parada, Straszewski i... Marcinkowska w poniedziałek "wdrapali się" na podium MMŚ w boksie w Kielcach.

Dwie polskie pięściarki i jeden pięściarz awansowali we wtorek do finałów młodzieżowych mistrzostw świata w boksie, które trwają w Kielcach.

Natalia Kuczewska i Barbara Marcinkowska przegrały w Kielcach finałowe walki MMŚ w boksie.