Trzy miejsca na podium PŚ naszych wioślarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 15:15
W Zagrzebiu wioślarze sprawdzili formę przed igrzyskami.
Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski
Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski Foto: PZTW

Trzy polskie osady wywalczyły miejsca na podium podczas zawodów Pucharu Świata w Zagrzebiu.
Drugie miejsca zajęła nasza czwórka podwójna (Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański), czwórka bez sternika (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski) oraz dwójka podwójna (Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup).

Posłuchajcie co przed dzisiejszymi finałami powiedział Czwórce Marcin Brzeziński.

Drugą rundę Pucharu Świata zaplanowano na 21-23 maja w Lucernie, zaś ostatnią, trzecią - na 4-6 czerwca we włoskiej Sabaudii.

***

Polka przegrała mecz o tytuł mistrzyni świata w warcabach stupolowych z Rosjanką Tamarą Tansykkurzyną.

To okazja nie tylko walki o medale, ale też o olimpijskie kwalifikacje.

77. sezon wyścigów konnych na torze Służewiec rozpoczęty.