Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 20:00
Powiększa się olimpijska reprezentacja zapaśników.
Magomedmurad Gadżijew - w niebieskim stroju
Magomedmurad Gadżijew - w niebieskim strojuFoto: PZZ

Magomedmurad Gadżijew awansował do finału turnieju kwalifikacyjnego w Sofii i tym samym zdobył przepustkę do startu w igrzyskach Tokio. Reprezentant Polski startujący w kategorii do 65 kilogramów w stylu wolnym w decydującym pojedynku pokonał Amerykanina Jordana Olivera.
Finałowym przeciwnikiem Gadżijewa w piątkowym finale będzie Grek Georgios Pikilidis.

Gadżijew wywalczył dla Polski piątą kwalifikację olimpijską w zapasach. Wcześniej prawo startu w igrzyskach zdobyli Roksana Zasina (53 kg), Jowita Wrzesień (57 kg), klasyk Tadeusz Michalik (97 kg) oraz wolniak Kamil Rybicki (74 kg).

W czwartek w półfinale w kategorii do 86 kilogramów przegrał Zbigniew Baranowski. W Sofii kwalifikację olimpijską zdobywają tylko finaliści. We wcześniejszych fazach turnieju odpadli Radosław Baran (97 kg) i Robert Baran (125 kg).

W piątek o olimpijskie kwalifikacje będą walczyły kobiety: Anna Łukasiak (50 kg), Aleksandra Wólczyńska (62 kg), Natalia Strzałka (68 kg) oraz Patrycja Sperka (76 kg).
Turniej zakończy rywalizacja klasyków w sobotę i w niedzielę

***

Dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce - Kasia Skowrońska, o grze m.in. we Włoszech. Chinach i Brazylii oraz o rozgrywkach i treningach w różnych klimatach.

Niemcy, Austria i Białoruś rywalami Polaków w mistrzostwach Europy.

Udany drugi dzień zawodów Grand Slam w judo.