Wciąż nie potrafię w to uwierzyć, że wystartuje w Tokio - powiedziała Czwórce nasza taekwondzistka.
Patrycja Adamkiewicz z brązem ME 2020
Patrycja Adamkiewicz z brązem ME 2020 Foto: facebook Patrycji Adamkiewicz

Sobota to był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu Patrycji Adamkiewicz.
Podczas turnieju w Sofii wywalczyła olimpijską kwalifikację w taekwondo w kategorii do 57 kilogramów i będzie nas reprezentować w Tokio...
3 zwycięskie walki, awans do finału i wymarzony start na igrzyskach olimpijskich stał się faktem.

Tak długo o tym marzyłam, tak mocno trenowałam, a teraz... nie mogę uwierzyć, że tego dokonałam - powiedziała w rozmowie z Czwórka Patrycja - posłuchajcie jej wypowiedzi.

Patrycja nie będzie osamotniona w Tokio, gdyż wcześniej olimpijską kwalifikację wywalczyła inna nasza taekwondzistka Aleksandra Kowalczuk, która startuje w kategorii powyżej 73 kilogramów.

***

Reprezentacja Polski w amp futbolu szykuje się do mistrzostw Europy. W sobotę przegrała z Turcją 0:5.

Klaudia Zwolińska czwarta w kajakowym slalomie w ME we Włoszech.

Sportowe podsumowanie dnia - 8 maja 2021.