Świątek gra dalej, Linette odpadła z turnieju w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 16:30
Iga wygrała z Alison Riske, Magda napędziła strachu Petrze Kvitovej.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: TT/Iga Światek/screen

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju tenisowego na kortach ziemnych w Rzymie. Polka - rozstawiona z numerem 15. pokonała Amerykankę Alison Riske. Mecz zaczął się nie najlepiej bo Iga przegrywała w pierwszym secie 1:4, ale potem z każdą piłką zdobywała przewagę... Dość nieoczekiwanie spotkanie zakończyło się bardzo szybko bo przy stanie 5:4 dla Polki Amerykanka postanowiła poddać mecz.
W drugiej rundzie rywalką Świątek będzie Amerykanka Madison Keys, która we wtorek pokonała swoją rodaczkę Sloane Stephens 4:6, 6:2, 7:5.

Magda Linette przegrała natomiast z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą. Polka kapitalnie rozpoczęła mecz wygrywając pierwszego seta 6:1, później to jednak Czeszka nadawała ton grze wygrywając kolejne dwie partie do zera i do dwóch.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.