Ale jazda - Iga Świątek ograła do zera Pliskovą w finale w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 15:26
W finale Iga Świątek pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0.
Iga Świątek - Rzym 2021
Iga Świątek - Rzym 2021Foto: screen

Jeśli ktoś obawiał się o to, jak Iga Świątek zniesie trudy dwóch sobotnich meczów w ćwierćfinale i półfinale turnieju tenisowego na kortach ziemnych w Rzymie, to jego obawy były jak najbardziej... bezpodstawne.
Nasza tenisistka wyszła na kort nie tylko skoncentrowana i świadoma swojej wartości, ale także wyglądała jakby dopiero co wróciła z wakacji... żadnych oznak zmęczenia. Grała fantastycznie, niemal nie popełniając błędów.
W pierwszym secie finałowa rywalka Igi - Czeszka Karolina Pliskova była po prostu bezradna... i Polka wygrała tę partię 6:0!
W drugim secie Iga kontynuowała koncert gry i wygrywała kolejne gemy... 7., 8., 9., 10. 11. i 12. z rzędu i mecz skończył się błyskawicznie, po 46 minutach gry, zwycięstwem Polki 6:0, 6:0.
Tak więc Karolina Pliskova wyjedzie z Rzymu "na rowerze" przegrywając do zera, co w finałach na tym poziomie zbyt często się nie zdarza.

W poniedziałkowym rankingu najlepszych tenisistek świata Iga Świątek będzie klasyfikowana na 9. miejscu.

***

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju tenisowego w Rzymie.

Iga Świątek wygrała po trzysetowym boju z Czeszką Barborą Krejcikovą i w ćwierćfinale zagra z Ukrainką Eliną Switoliną.

Po wygranej w ćwierćfinale ze Switoliną 6:2, 7:5 i w półfinale z Gauff 7:6, 6:3, Iga Świątek zagra w finale z Pliskovą.