Kwalifikacje olimpijskie odpłynęły kajakarzom na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 10:00
Pół sekundy od Tokio robi różnicę - Polacy nie wywalczyli olimpijskich kwalifikacji.
Kajakarstwo - kwalifikacje olimpijskie w Barnauł.
Kajakarstwo - kwalifikacje olimpijskie w Barnauł. Foto: Darek Matyja

Bez olimpijskich kwalifikacji powrócą z dalekiej Syberii polscy kajakarze. W dzisiejszych finałach nie udało się wygrać, żadnemu z naszych reprezentantów, a tylko zwycięzcy otrzymywali bilety do Tokio.
Najbliżej zdobycia kwalifikacji była Justyna Iskrzycka w K1 na 500 metrów, która zajęła drugie miejsce, tracąc do zwyciężczyni 54 setne sekundy. Dobrze popłynął także Jakub Stepun w K1 na 200 metrów - zajął 4. miejsce, ale do zwycięzcy stracił niespełna pół sekundy, a dokładnie 46 setnych.
Trzeci z naszych kajakarzy - Bartosz Stabno był 8. w wyścigu K1 na 1000 metrów.

***

W rosyjskim Barnał, w dalekim kraju ałtajskim polscy kajakarze walczą w ostatnich zawodach kwalifikacyjnych do igrzysk w Tokio.

Koszykarze 3x3 przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Poranny przegląd sportowy - 21 maja 2021.