Iga Świątek w II rundzie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 13:37
Polska tenisistka, która dziś kończy 20 lat, wygrała w pierwszej rundzie French Open ze Słowenką Kają Juvan.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: screen

Jeśli świętować urodziny to najlepiej... na korcie i z przyjaciółką...
Z takiego założenia wyszła Iga Świątek, która w dniu swoich 20. urodzin wygrała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa ze swoja przyjaciółką - Słowenką Kają Juvan. Mecz był jednostronny w pierwszym secie wygranym przez naszą tenisistkę 6:0.
I kiedy wydawało się, że wszystko szybko się skończy, bowiem Iga prowadziła już 3:1 w drugiej partii, Kaja zaczęła grać znacznie odważniej i to przyniosło skutek. Odrobiła straty i mecz wyrównał się na tyle, że zrobiło się 5:5.
Ostatnie dwa gemy tego seta wygrała jednak Polka, która zakończyła tę partię zwycięstwem 7:5. Tak więc po wygranej 6:0, 7:5 zwyciężczyni French Open z ubiegłego roku awansowała do drugiej rundy.

W kolejnej rundzie rywalką Świątek będzie Szwedka Rebecca Peterson.

***

Koszykarze 3x3 wywalczyli olimpijską kwalifikację do igrzysk w Tokio pokonując w półfinale turnieju w Grazu Łotwę. W poniedziałek wracają do kraju.

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski była najlepsza w Chorzowie podczas DME.

Holender Botic van de Zandschulp wyeliminował w Paryżu najwyżej klasyfikowanego polskiego tenisistę.