Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 07:20
Wicemistrzyni Europy w strzelectwie sportowym - Paula Wrońska o swoim starcie w Chorwacji.
Paula Wrońska
Paula Wrońska Foto: facebook Pauli Wrońskiej

W Osijeku w Chorwacji trwają mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym. Do tej pory nasi reprezentanci zdobyli cztery medale.
Dwa wywalczyli nasi juniorzy: Julia Piotrowska w pistolecie na 10 metrów zdobyła złoto, a Michał Chojnowski srebro w karabinie na 50 metrów
Seniorzy zdobyli natomiast dwa srebrne medale: Oskar Miliwek - pistolecie standard na 25 metrów oraz Paula Wrońska w strzelaniu z karabinu z 300 metrów z pozycji leżąc.

Posłuchajcie co Paula powiedział Czwórce.

W piątek Paula wspólnie z Karoliną Kowalczyk i Sylwią Bogacką zwyciężyły także w konkurencji drużynowego strzelania z karabinu na 300 metrów z trzech postaw pokonując 46:44 Szwajcarię. Ze względu na start tylko dwóch drużyn ten wynik został jednak potraktowany jako zawody Grand Prix.

Mistrzostwa Europy w strzelectwie zakończą się w sobotę.

***

Kolejny bardzo dobry mecz Igi Świątek na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa.

Czwarta wygrana Polaków w piątym meczu w Lidze Narodów.

Z trójki naszych pięściarek walczących w piątek w olimpijskich kwalifikacji w Paryżu wygrała tylko Elżbieta Wójcik.