Świątek i Mattek-Sands w półfinale debla w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:01
Iga Świątek wyrównuje swój najlepszy wynik w historii deblowych startów na kortach Rolanda Garros.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 8 czerwca 2021.
Roland Garros 2021 - Bethanie Mattek-Sands i Iga Świątek
Roland Garros 2021 - Bethanie Mattek-Sands i Iga Świątek Foto: screen

Iga Świątek i jej deblowa partnerka Bethanie Mattek-Sands awansowały do półfinału gry podwójnej podczas wielkoszlemowego turnieju tenisowego na paryskich kortach imienia Rolanda Garrosa. Polsko-amerykańska para pokonała Chorwatkę Dariję Jurak i Słowenkę Andreję Klepac 6:4, 6:2.

Polka i Amerykanka bardzo dobrze rozpoczęły mecz od szybkiego przełamania w pierwszym secie i tę przewagę dowiozły do końca tej partii wygranej 6:4.
W drugim secie też walki nie brakowało, choć wynik zdaje się temu przeczyć. Iga i Bethanie wygrały bowiem tę partię 6:2.

Jutro Iga zagra o półfinał gry pojedynczej z Greczynką Marią Sakkari.
Czy ktoś w tym roku będzie w stanie zatrzymać polską dwudziestolatkę w Paryżu? Oby nie...

O dzisiejszym meczu Igi było też w dźwiękowej wersji Przeglądu - posłuchajcie.

***

Awans na igrzyska olimpijskie może być czynnikiem popularyzującym koszykówkę w Polsce... nie tylko w odmianie 3x3.

Karolina Koszewska przegrała decydującą walkę o bilet do Tokio z Rosjanką.

Polka pokonała w dwóch setach niespełna 19-letnią Ukrainkę Martę Kostiuk i o półfinał zagra z Greczynka Marią Sakkari.