Chinki lepsze - dwa niezłe sety Polek to za mało

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 18:00
Polki przegrały 10. mecz w Lidze Narodów - 0:3 z Chinkami.
Maria Stenzel
Maria StenzelFoto: pzps

Polskie siatkarki przegrały w swoim 14. meczu Ligi Narodów w Rimini z Chinkami 0:3. Zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego nieźle spisywał się w dwóch pierwszych setach, ale trzeciego przegrał już wyraźnie.

Jeśli ktoś spojrzał na statystyki meczowe po pierwszych dwóch setach to mógł się trochę zdziwić, bo wynik na tablicy pokazywał, że Polki przegrywają 0:2 a cyferki w tabelkach, że jest to mecz na styku... I tak też było w rzeczywistości bo Polki grały naprawdę dobrze i dopiero jakiś dziwny brak koncentracji czy wiary w siebie w samych końcówkach tych partii spowodował, że minimalnie przegrały oba sety 24 i do 22. To wyraźnie podłamało naszą drużynę bo trzeciego seta oddała już bez walki przegrywając 16:25. Była to 10 przegrana Polek w 14. meczu w tegorocznej Lidze Narodów.

Jutro o 16:00 Polki zagrają ostatni swój mecz w Lidze Narodów z Rosjankami.