VI Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:00
W poniedziałek wieczorem na stadionie AWF w Warszawie na sportowo uczczono pamięć wielkiego polskiego biegacza długodystansowego - Janusza Kusocińskiego.
  • Rafał Jachimiak o Nocnej Sztefecie Kusego
  • Rafał Jachimiak po VI Nocnej Sztafecie Kusocińskiego
  • Daniel Żochowski po VI Nocnej Sztafecie Kusocińskiego.mp3
Pamiątkowy medal VI Nocnego Biegu Janusza Kusocińskiego
Pamiątkowy medal VI Nocnego Biegu Janusza KusocińskiegoFoto: Rafał Jachimiak

W poniedziałek 21 czerwca dokładnie o 21:06 wystartował już VI Nocny  Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego na dystansie 4x2500 metrów. Na starcie stanęły 64 sztafety, z których 61 dobiegło do mety.
Wszyscy starali się pobiec szybciej niż Janusz Kusociński podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku - kiedy to wywalczył olimpijskie złoto na dystansie 10 000 metrów z czasem 30 minut i 11 sekund.
Start i meta usytuowana była na stadionie lekkoatletycznym na Bielanach w Warszawie. Celem wydarzenia było upamiętnienie wielkiego człowieka i sportowca, absolwenta CIWF-AWF Warszawa Janusza Kusocińskiego.

Posłuchajcie co przed biegiem mówił Rafał Jachimiak z AZS Warszawa oraz jego relacji po zakończeniu tej nietypowej sztafety.

Ze względu na upał panujący w Warszawie, łatwo nie było, ale udało się pobiec szybciej od Janusza Kusocińskiego. Drużyna Żurawski Team przebiegła dystans 4x2500 metrów w czasie 29 minut i 58 sekund, czyli szybciej o 13 sekund niż uczynił to Janusz Kusociński zdobywając olimpijskie złoto na dystansie 10 kilometrów podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles w... 1932 roku.

Posłuchajcie jednego z członków zwycięskiej sztafety - Daniela Żochowskiego.

***

Holender Max Verstappen z zespołu Red Bull wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Francji, siódmą rundę mistrzostw świata.

Sportowe podsumowanie dnia - 20 czerwca 2021.

Poranny przegląd sportowy - 21 czerwca 2021.