Hurkacz w 1/8 finału Wimbledonu, Linette odpadła

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 16:10
Dwoje polskich tenisistów w czołowych "16" turniejów singlowych w Londynie.
Tenis
TenisFoto: shutterstock

Kolejny reprezentant Polski awansowali do IV rundy tenisowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Po Idze Świątek, która już wcześniej zapewniła sobie awans do czołowej szesnastki tego wielkoszlemowego turnieju, w sobotę w 1/8 finału zameldowali się Hubert Hurkacz. Mało brakowało a w IV rundzie byłaby także i Magda Linette, która niestety minimalnie przegrała

Hurkacz w trzech setach pokonał tenisistę z Kazachstanu Aleksandra Bublika 6:4, 6:3, 6:2. Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew, ktory pokonał Chorwata Marina Cilica.
To pierwszy w karierze awans Hurkacza do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego.

Linette nie dała rady awansować do IV rundy przegrywając po bardzo zaciętym meczu z Hiszpanką Paulą Badosą. Pierwszego seta Polka wygrała 7:5, drugiego przegrała 2:6. W trzeciej decydującej partii nasza tenisistka prowadziła już 3:0, ale Hiszpanka odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 5:4, po czym zakończyła tę partię swoim serwisem zwyciężając w tym secie 6:4.

***

Magda Linette wygrała 6:3, 6:4 z piata tenisistką światowego rankingu Ukrainką Eliną Switoliną.

Bardzo dobry dzień polskich tenisistów w Londynie.

Polka oddała tylko jednego gema Rumunce Begu w meczu III rundy Wimbledonu.