Kawa awansowała do II rundy turnieju w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 16:00
Dwie Polki - Falkowska i Kawa grają dalej. Radwańska, Baszak i Fręch odpadły.
Katarzyna Kawa
Katarzyna KawaFoto: Darek Matyja

Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy turnieju tenisowego WTA w Gdyni. Polka (143. w światowym rankingu) pokonała Chorwatkę Terezą Mrdezę (223. WTA) 6:3, 1:6, 6:2.
Kolejną rywalką Kawy będzie, rozstawiona z trójką, Rumunka Irina-Camelia Begu (81. WTA).
We wtorek z turniejem pożegnała się Weronika Baszak. Nasza tenisistka - klasyfikowana dopiero na 1199. miejscu w rankingu WTA - bez kompleksów rozpoczęła mecz z 87. rakietą świata Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz i wygrała pierwszego seta 6:3. Potem jednak lepsza była rywalka naszej tenisistki, która wygrała dwie kolejne partie 6:1, 6:2 i awansowała do drugiej rundy.
Nie powiodło się także Magdalenie Fręch (152. WTA), która przegrała w trzech setach z Hiszpanką Nuria Parrizas Diaz (112. WTA) 3:6, 6:2, 4:6.

W poniedziałek awans do drugiej rundy wywalczyła też Weronika Falkowska, a z turniejem już po pierwszej rundzie pożegnała się Urszula Radwańska.