Japonia nowym liderem klasyfikacji medalowej w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 19:00
Chińczycy mają najwięcej medali - 18, ale mniej złotych od Japończyków i Amerykanów.
Medale olimpijskie
Medale olimpijskieFoto: shutterstock

Po czterech dniach igrzysk olimpijskich zmienił się lider klasyfikacji medalowej - zostali nim Japończycy, którzy w Tokio zdobyli już 13 medali, w tym 8 złotych. Na drugim miejscu są amerykanie z 14 medalami, w tym 7 złotymi, a na trzecie spadli dotychczasowi liderzy - Chińczycy, którzy co prawda zdobyli najwięcej medali z wszystkich reprezentacji w tych igrzyskach - 18, ale tytułów mistrzowskich maja "tylko" 6.

W Tokio medale zdobyli już przedstawiciele 51 państw, a Polacy... wciąż czekają na pierwszy krążek... oby jak najkrócej.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Polaka wygrała dwie turniejowe walki, potem przegrała w ćwierćfinale... a następnie walkę barażową.

Hiszpanka Paula Badosa ograła 6:3, 7:6 Igę Świątek w II rundzie turnieju w Tokio.

Cztery przegrane w sześciu meczach naszej drużyny w olimpijskim turnieju koszykarzy 3x3 i awans do kolejnej fazy turnieju stoi pod znakiem zapytania.