56 krajów zdobyło już olimpijskie medale w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 22:30
Japończycy wciąż na czele klasyfikacji medalowej z 10 tytułami mistrzowskimi.
Medale olimpijskie
Medale olimpijskieFoto: shutterstock

Reprezentacja Japonii wciąż prowadzi w klasyfikacji medalowej igrzysk i choć sportowcy tego kraju zdobyli o 7 medali mniej od Amerykanów, to wyprzedzaja ich ze wzklędu na większą liczbę tytułów mistrzowskich, Japończycy wywalczyli ich już 10 (w sumie 18 medali), a Amerykanie 9 (w sumie 25 medali). Na trzecim miejscu w klasyfikacji są Chińczycy z 21 medalami, w tym 9 złotymi.

Sportowcy 65 krajów stawali już na olimpijskim podium w Tokio, czy 57. krajem będą Polacy, którzy wciąż czekają na pierwszy krążek?

***

Polskie szpadzistki przegrały w ćwierćfinale turnieju drużynowego z Estonkami i zakończyły turniej na szóstym miejscu.

Polscy koszykarze 3x3 z piątą przegraną w turnieju żegnają się z igrzyskami.

Piąte miejsce polskiej kajakarki górskiej to do tej pory najlepszy występ polskich olimpijczyków podczas igrzysk w Tokio.

Było bardzo blisko podium... ale znów zabrakło i Polska wciąż bez medalu w Tokio.