Piotr Myszka bez medalu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:30
Było blisko drugiego polskiego medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. Windsurfer Piotr Myszka zajął jednak szóste miejsce po dyskwalifikacji w wyścigu medalowym.
Piotr Myszka
Piotr Myszka Foto: arch. Piotra Myszki

Sześciodniowa rywalizacja windsurferów w olimpijskiej klasie RS:X zakończyła się sobotnim wyścigiem medalowym. Piotr Myszka przystąpił do niego jako czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej, ale miał wciąż szansę na awans - nawet na drugie miejsce.

Aby wskoczyć na podium Myszka musiał być w ostatnim starcie lepszy od trzeciego w generalnce Włocha Mattii Camboniego o dwie pozycje. Drugi Francuz też był do wyprzedzenia, ale Polak musiał wyprzedzić Thomasa Goyarda o trzy miejsca w wyścigu finałowym.

Szanse na walkę cała trójka straciła już na starcie. Zostali zdyskwalifikowani za falstart. Myszce dał o to ostatecznie szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

***

Najlepszy czas półfinałów i rekord Europy polskiej sztafety mieszanej 4x400 metrów podczas igrzysk w Tokio.

Maciej Janowski zajął drugie miejsce we Wrocławiu i prowadzi w klasyfikacji generalnej MŚ.

Pływak Jakub Majerski zajął piąte miejsce w finale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.