Dwa polskie medale w rzucie młotem i już 6 medali w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:33
Anita Włodarczyk pierwsza, Malwina Kopron trzecia w olimpijskim konkursie w rzucie młotem. Lisek bez medalu. Haratyk i Bukowiecki nie awansowali do finału.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 3 sierpnia 2021
Anita Włodarczyk i Malwina Kopron
Anita Włodarczyk i Malwina KopronFoto: PAP / Leszek Szymański

Anita Włodarczyk została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem, a Malwina Kopron zdobyła brąz. Włodarczyk w finale rzuciła 78,48 i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Kopron zakończyła konkurs wynikiem 75,49.
Trzecia z naszych finalistek rzutu młotem - Joanna Fiodorow była siódma z wynikiem 73,83 m. Srebro zdobyła Chinka Zheng Wang - 77,03.

Na szóstym miejscu finał skoku o tyczce zakończył Piotr Lisek (5,80 m). Wygrał szwed Armand Duplantis (6,02 m).
Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki nie zdołali awansować do olimpijskiego finału w pchnięciu kulą.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

W klasyfikacji medalowej igrzysk prowadzą Chińczycy, którzy maja już 50 medali w tym 23 złote.

Trzeci medal polskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Czwarty medal polskich olimpijczyków w Tokio.