Lićwinko wystąpi w finale skoku wzwyż w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 07:55
Kobieca sztafeta 4x100 metrów nie zdołała wejśc do olimpijskiego finału.
Kamila Lićwinko
Kamila Lićwinko Foto: CP DC Press/Shutterstock.com

Kamila Lićwinko awansowała do finału skoku wzwyż podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w drugiej próbie pokonała 195 cm - ten wynik był kwalifikacyjnym minimum.
Finał tej konkurencji odbędzie się w sobotę.

Natomiast polska kobieca sztafeta 4x100 m nie awansowała do finału.
Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska zajęły 4. miejsce w swoim półfinale z czasem 43,09 sekundy, co było dopiero 10. wynikiem kwalifikacji.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Już 10 medali Polaków podczas igrzysk olimpijskich w Tokio - dwa medale młociarzy - złoto Wojciecha Nowickiego i brąz Pawła Fajdka oraz brąz Patryka Dobka w biegu na 800 metrów w popołudniowej sesji lekkoatletycznej.

Widać światełko w tunelu... ale potrzebne są zmiany w polskim pływaniu - twierdzi Alicja Tchórz.

Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale kanadyjek jedynek na 200 metrów.