14 medali Polaków na dzień przed zakończeniem igrzysk w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 22:01
Reprezentacja Polski zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk. Prowadzą Chińczycy przed Amerykanami.
Medale olimpijskie
Medale olimpijskieFoto: shutterstock

Jutro ostatni dzien igrzysk olimpijskich w Tokio i w klasyfikacji medalowej już dużo się nie zmieni.
Prowadzą Chińczycy, którzy zdobyli 87 medali, w tym 38 złotych. Na drugim miejscu są Amerykanie, którzy medali zdobyli więcej - w sumie aż 108, ale złotych "tylko" 36. Na trzecim miejscu są Japończycy z 56 medalami, w tym 27 złotymi.
A Polacy... w klasyfikacji medalowej są na 17. miejscu z 14 medalami - 4 złotymi, 5 srebrnymi i 5 brązowymi. To najlepszy wynik od igrzysk w Sydney w 2000 roku, kiedy też zdobyliśmy 14 medali.
W sobotę brąz do naszej medalowej kolekcji dołożyła kajakowa czwórka na dystansie 500 metrów oraz lekkoatletyczna kobieca sztafeta 4x400 metrów.

W niedzielę ostatni dzień igrzysk i m.in. bieg maratoński mężczyzn z udziałem trzech Polaków: Arkadiusza Gardzielewskiego, Adama Nowickiego i Marcina Chabowskiego.

***

Polscy medaliści w Tokio:
Złoto:
- Lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4x400 metrów (Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski, Kajetan Duszyński oraz Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Dariusz Kowaluk)
- Anita Włodarczyk - rzut młotem
- Wojciech Nowicki - rzut młotem
- Dawid Tomala - chod na 50 km
Srebro:
- Karolina Naja i Anna Puławska - kajakarstwo, K-2 500 metrów
- wioślarska czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak. Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann)
- Agnieszka Skrzypulec i Jolnata Ogar - żeglarstwo klasa 470
- Maria Andrejczyk - rzut oszczepem
- Lekkoatletyczna sztafeta 4x400 kobiet (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic oraz Anna Kiełbasińska)

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska trzecie w olimpijskiej rywalizacji w konkurencji K-4 na 500 metrów.

Kobieca sztafeta 4x400 metrów zdobyła w Tokio srebrny medal igrzysk olimpijskich.

Francuzi wygrali turnieje siatkówki i piłki ręcznej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W koszykówce przegrali tylko z Amerykanami.