Duszyński z nową życiówką na 400 metrów - 44,92 sek.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 23:56
Kajetan Duszyński poprawił rekord życiowy w biegu na 400 metrów podczas mityngu w Bernie.
Kajetan Duszyński
Kajetan DuszyńskiFoto: Darek Matyja

Kajetan Duszyńcki wciąż w olimpijskiej formie. Mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4x400 metrów tym razem wystąpił w lekkoatletycznym mityngu w szwajcarskim Bernie. Na 400 metrów zajął drugie miejsce, ale w świetym czasie nowego rekordu zyciowego 44,92 sekundy. To drugi w tym roku wynik w Europie. Duszyński jest trzecim Polakiem w historii, ktory przebiegł dystans 400 metrów poniżej 45 sekund. Szybsi byli tylko rekordzista kraju, Tomasz Czubak (44.62) i Robert Maćkowiak (44.84).

Na 200 metrów w Bernie wygrała Anna Kiełbasińska z czasem 22,92 sekundy. Na 100 metrów przez płotki druga była Klaudia Siciarz (12,87 sek.).

***

Polki wygrały z Czeszkami 3:1 i są już pewne wyjścia z grupy w mistrzostwach Europy.

Kornelia Lesiewicz wicemistrzynią świata juniorek w biegu na 400 metrów.

Polskie hokeistki na trawie zajęły trzecie miejsce, a hikeiściu na trawie czwarte w mistrzostwach Europy grupy drugiej.