Trzecie złoto paraolimpijczyków w Tokio - Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 22:01
Piotr Kosewicz najlepszy w rzucie dyskiem podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Siatkarki w ósemce mistrzostw Europy.
Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie Tokio 2020
Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie Tokio 2020Foto: shutterstock

Po Róży Kozakowskiej w rzucie maczugą i Patryku Chojnowskim w tenisie stołowym, polscy paraolimpijczycy zdobyli trzecie złoto igrzysk w Tokio.
Piotr Kosewicz wygrał w rzucie dyskiem w kategorii F52. Polak uzyskał w najlepszej próbie odległość 20,02 m i o 4 cm wyprzedził Chorwata Velimira Sandora.
W niedzielę tytuł mistrza paraolimpijskiego wywalczył też Patryk Chojnowski w tenisie stołowym.

To 10 i 11. medal naszych paraolimpijczyków w Tokio, choć jeden z tych medali może zostać nam odebrany, gdyż brązowi medaliści w kolarstwie Marcin Polak i Michał Ładosz są podejrzani o stosowanie niedozwolonego dopingu.

Więcej informacji - m.in. o zwycięstwie naszych siatkarek z Ukrainkami w mistrzostwach Europy oraz ostatnim meczu naszych hokeistów w turnieju kwalifikacyjnym o mistrzostwa Europy znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Wykryto erytropoetynę podczas padań antydopingowych Marcina Polaka i jego pilota Michała Ładosza.

Trzy medale polskich sportowców z niepełnosprawnościami podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Natalia Partyka nie obroniła złota zdobywając brąz, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki także z brązowymi medalami. Dwoch Polaków awansowało do finału.

Patryk Chojnowski był najlepszy w Tokio w rywalizacji w tenisie stołowym.