Święto ultramaratończyków w Pabianicach

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 07:30
Biegano na 100 kilometrów oraz w biegu 24-godzinnym i 48-godzinnym. Rekordów nie brakowało.
Dariusz Nożyński
Dariusz Nożyński Foto: UltraPark Weekend

W Pabianicach w końcu sobie pobiegali... Odbyły się tam zawody, w których biegano na naprawdę długich dystansach - biegu na 100 kilometrów biegu 24-godzinnym i 48 godzinnym. Przyjechali wszyscy najlepsi - nawet ci, którzy tak jak mistrz kraju w biegu na setkę Damian Kaczmarek - nie mogli wystartować z powodu kontuzji, bowiem ultramaratończycy to jedna wielka biegowa rodzina.

W biegu 24-godzinnym mistrzem Polski został Andrzej Piotrowski, który w ciągu doby pokonał dystans... 272 kilometrów i 606 metrów. Złoto wśród kobiet zdobyła Patrycja Berezowska, która przebiegła 242 kilometry i 827 metrów. Niesamowity rekord świata w biegu 24-godzinnym pobił startujący w kategorii open Litwina Aleksandr Sorokin - pokonał aż... 309 kilometrów i 405 metrów.

W biegu na 100 kilometrów mistrzem Polski został Dariusz Nożynski, a pokonanie trasy zajęło mu tylko 6 godzin 30 minut i 26 sekund. Mistrzynią kraju została natomiast Adrianna Czyżowska, której pokonanie trasy zajęło 8 godzin 58 minut i 36 sekund.

W biegu 48-godzinnym zwyciężyli: Michał Kozarski (367 km i 788 metrów) oraz Marlena Radziszewska (306 km i 575 metrów).

Posłuchajcie wypowiedzi: Damiana Kaczmarka, Andrzeja Piotrowskiego i Dariusza Nożynskiego.

***

Mistrz olimpijski z Tokio w chodzie sportowym na 50 km w Strefie sportu w radiowej Czwórce.

Majka wygrał w pięknym stylu, po długie samotnej ucieczce.

Polki wygrały w 1/8 finału z Ukrainkami 3:1.