Świątek w III rundzie US Open, Hurkacz odpadł

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 23:17
Iga Świątek wygrała z Fioną Ferro w trzech setach, choć w drugiej partii była bliska porażki.
US Open.jpgFoto: shutterstock

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open.
Mecz z Francuzką Fioną Ferro rozpoczął się od przegranego 3:6 pierwszego seta. Drugi set też nie był łatwy dla naszej tenisistki, która musiała się mocno namęczyć aby zkończyć go zwycięstwem. Ostatecznie Polka wygrała... choć dopiero po tie-breaku, w którym była lepsza 7-3. Trzeci set to już absolutna dominacja Igi, która zwyciężyła w tej partii 6:0.
Tak więc po zwycięstwie 3:6, 7:6, 6:0 Iga w trzeciej rundzie zagra z Estonką Anett Kontaveit.

Hubert Hurkacz niestety nie poszedł w ślady Igi i przegrał w drugiej rundzie 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 z Włochem Andreasem Seppim.

***

Trwają igrzyska paraolimpijskie w Tokio i kolejny medalowy dzień polskich sportowców.

Młodzi polscy siatkarze pokonali w finałowym meczu w Teheranie Bułgarię 3:0.

Polscy siatkarze rozpoczęli mistrzostwa Europy od wygranej 3:1 z Portugalią.