Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 07:00
Drugie zwycięstwo reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Po wygranej 3:1 z Portugalczykami na otwarcie mistrzostw, w drugim meczu "biało-czerwoni" zmierzyli się z broniącymi mistrzowskiego tytułu Serbami. Widowisko, które z trybun krakowskiej Tauron Areny oglądało kilkanaście tysięcy widzów nie zawiodło oczekiwań.

To był wyrównany, pięciosetowy bój, który lepiej rozpoczęli Polacy. W pierwszym secie wygrali 25:21. Później inicjatywę na boisku przejęła drużyna z Bałkanów i to ona zwyciężyła w dwóch kolejnych partiach: 25:23 i 25:20. "Biało-czerwonym" udało się wyrównać stan rywalizacji (25:20 w czwartym secie) i wygrać w tie-breaku 16:14.

Bohaterami polskich kibiców zostali Kamil Semeniuk i Mateusz Bieniek. Ten pierwszy wszedł na boisku w czwartym secie i była to kluczowa zmiana, a drugi zdobywał najważniejsze punkty, zwłaszcza asami serwisowymi.

***

Robert Grzędowski

Śliwinska pierwsza w pchnięciu kulą, Jeromin trzecia na 200 metrów - 24. i 25. medal paraolimpijczyków w Japonii.

Klaudia Sosnowska prowadzi na światowej liście koszykarek występujących w ulicznej odmianie tej dyscypliny.

Polski kierowca zastąpił Fina Kimiego Raikkonena w bolidze zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN podczas Grand Prix Holandii.