Robert Kubica pojedzie w GP Włoch

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 18:20
Na torze Monza polski kierowca znów zastąpi Kimiego Raikkonena w bolidzie zepsołu Alfa Romeo Racing ORLEN.
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: Darek Matyja

Robert Kubica jest w tym sezonie kierowcą rezerwowym Alfy Romeo, ale w miniony weekend miał okazję ścigać się w Grand Prix Holandii, po tym jak pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Fin Kimi Raikkonen. Kubica wskoczył w jego miejsce już po piątkowych treningach, ale spisał się dobrze i rywalizację w wyścigu ukończył na 15. miejscu. 

Przez kilka dni po wyścigu na torze Zandvoort dziennikarze i kibice spekulowali, czy Polak zaprezentuje się też w następnym Grand Prix - Włoch. W środę okazało się, że Raikkonen wciąż nie otrzymał negatywnego wyniku testu, więc zespół - mając na względzie kwestie bezpieczeństwa i dobrego przygotowania się do wyścigu - zdecydował o udziale Kubicy we włoskiej rundzie mistrzostw świata Formuły 1. 

Wpływ na taką decyzję za pewne miał fakt, że na torze Monza po raz drugi w historii F1 kwalifikacje w formie "czasówki" odbędą się już w piątek, w sobotę kierowcy będą się ścigać w sprincie, a w niedzielę w pełnym wyścigu o Grand Prix Włoch, startując w kolejności z finiszu sprintu. 

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Czytaj także

Robert Kubica wrócił do ścigania w F1

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 16:00
Polski kierowca zastąpił Fina Kimiego Raikkonena w bolidze zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN podczas Grand Prix Holandii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Anglią bez "Ziela" i "Beresia"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 17:00
Popołudniowy przegląd sportowy - 7 września 2021.
rozwiń zwiń