Linette w II rundzie w Ostrawie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 08:01
Jest szansa na mecz Magdy Linette z Igą Świątek w ćwierćfinale turnieju tenisowego w Ostrawie.
Magda Linette
Magda Linette Foto: Shutterstock/Mai Groves

Magda Linette awansowała do drugiej rundy halowego turnieju tenisowego w czeskiej Ostrawie. Polka - klasyfikowana na 59. miejscu w światowym rankingu - pokonała notowaną niżej o 35 miejsc Francuzkę Oceane Dodin 6:2, 7:6(7-3). W drugiej partii nasza tenisistka przezywała trudne chwile bo przegrywała już 3:5, ale zdołała odrobić straty i wygrała mecz w dwóch setach.
Z jedynką w turnieju w Ostrawie rozstawiona jest inna nasza tenisistka Iga Świątek, która w pierwszej rundzie miała wolny los. Polki mogą trafić na siebie w ćwierćfinale jeśli tylko pokonają swoje przeciwniczki w drugiej rundzie turnieju.

A Iga Świątek w ogłoszonym w poniedziałek notowaniu rankingu najlepszych tenisistek świata znalazła się ona na najwyższym w karierze - szóstym miejscu. To świetne miejsce i warto je utrzymać co najmniej aż do końca sezonu aby wziąć udział w turnieju Masters w Guadalajarze - na co oczywiście liczy Iga.

Wypowiedź Igi oraz inne wiadomości sportowe znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Reprezentacja Włoch wygrała z reprezentacją Słowenii w finale mistrzostw Europy w siatkówce.

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 września 2021.

Niepokonany na zawodowych ringach Kamil Bednarek głęboko wierzy, że kiedyś zostanie mistrzem świata.