Francja wygrała z Belgią i zagra w finale Ligi Narodów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:01
Francuzi po dramatycznym meczu pokonali w półfinale Ligi Narodów 3;2 Belgów i w niedzielnym finale zagrają z Hiszpanami.
Liga Narodów
Liga NarodówFoto: Oleh Dubyna/Shutterstock.com

Francuzi awansowali do finału piłkarskiej Ligi Narodów. W półfinale  pokonali w Turynie Belgów 3:2, przegrywając do przerwy 0:2.
W 37. minucie trafił Yannick Carrasco, w 40. - Romelu Lukaku. Francja straty odrobiła po przerwie. W 62. minucie gola strzelił Karim Benzema, siedem minut później rzut karny wykorzystał Kylian Mbappe, a zwycięstwo zapewnił Theo Hernandez w 90. minucie.

W niedzielnym finale w Mediolanie, Francja zagra z Hiszpanią. Również w finale mecz o trzecie miejsce - Belgia zmierzy się w Turynie z Włochami.

Więcej o innych wydarzeniach sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 7 października 2021.

Walka o igrzyska w Pekinie rozpoczęta, ale to była tylko "rozgrzewka".

Po piątym miejscu w ME do lat 18, polski siedemnastolatek dotarł aż do półfinału ME do lat 21, a przed nim kolejne starty w Portugalii.