"Skromne" 5:0 z San Marino

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 22:40
Spodziewane 3 punkty zdobyli polscy piłkarze w meczu kwalifikacji do MŚ z San Marino. Anglia i Albania też wygrały sobotnie mecze kwalifikacyjne.
Stadion Narodowy
Stadion Narodowy Foto: Darek Matyja

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała 5:0 z San Marino w meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.
Bramki strzelali: Karol Świderski - głową w 10 minucie, Mirko Palazzi - gol samobójczy w 20. minucie, Tomasz Kędziora - w 50. minucie, Adam Buksa - w 84 minucie oraz Krzysztof Piątek - w doliczonym czasie gry.
W 57. minucie spotkania z boiska zszedł nasz bramkarz Łukasz Fabiański, który w ten sposób pożegnał się z reprezentacyjna karierą. Był to jego 57. mecz w kadrze.

W innych meczach naszej grupy Andora przegrała z Anglią 0:5, a Węgry  przegrały z Albanią 0:1.
Po siedmiu seriach meczów w tabeli prowadzi Anglia z 19 punktami, druga jest Albania - 15 punktów, a trzecia Polska - 14 punktów. Właśnie z Albańczykami nasza drużyna narodowa rozegra kolejny mecz kwalifikacji, we wtorek w Tiranie.