ATP Finals ucieka Hurkaczowi

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 23:33
Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie turnieju w Wiedniu z Andym Murrayem.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Bryan Pollard/Shutterstock.com

Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju tenisowego w Wiedniu. Polski tenisista przegrał ze Szkotem Andym Murray'em 4:6, 7:6 (8-6), 3:6.
W Wiedniu Murrey gra z "dziką kartą", natomiast Hurkacz rozstawiony był z numerem piątym.

Decydującego, trzeciego seta Polak rozpoczął od przełamania rywala. Kilka minut później był już jednak remis, a potem to Murrey wyszedł na prowadzenie 4:2 ponownie przełamując Huberta. Tej straty Polak już nie był w stracie odrobić i przegrał decydująca partię 3:6.

Hubert z pewnością liczył, że w stolicy Austrii zdobędzie więcej punktów i zapewni sobie miejsce w kończącym sezon turnieju ATP Finals w Turynie, w którym zagra ośmiu najlepszych singlistów świata. W aktualizowanym na bieżąco rankingu ATP Race nasz najlepszy tenisista wciąż jest 9. (wyprzedzający go Rafael Nadal nie zagra jednak w Turynie), ale tenisiści, którzy są za Polakiem w tym zestawieniu - Jannik Sinner i Cameron Norrie -  wciąż jeszcze grają w turnieju w Austrii.