Tchórz i Juraszek na podium ME w pływaniu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 18:50
Kolejny medalowy dzień polskich pływaków w Kazaniu.
Alicja Tchórz
Alicja TchórzFoto: Rafał Oleksiewicz

Alicja Tchórz została mistrzynią Europy w pływaniu na krótkim basenie w Kazaniu. Polka zdobyła złoto w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.
W czwartek dobrze spisał się też Paweł Juraszek, który zdobył brązowy medal w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. To czwarty i piąty medal naszych pływaków w tych zawodach.

Wcześniej Katarzyna Wasick zdobyła srebro na 50 metrów stylem dowolnym, Jakub Majerski brąz na 100 metrów motylkiem oraz kobieca sztafeta 4x50 metrów dowolnym - także brąz.

W czwartek liczyliśmy na jeszcze jeden medal, ale nasza kobieca sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym, w składzie Paulina Peda, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz i Katarzyna Wasick - zajęła 5. miejsce.

***

Prezes Polskiego Związku Pływackiego - Otylia Jędrzejczak, przed ME w Kazaniu.

Polki zajęły trzecie miejsce w rywalizacji sztafet 4x50 metrów stylem dowolnym.

Katarzyna Wasick i Jakub Majerski na podium mistrzostw Europy - po dwóch dniach rywalizacji polscy pływacy maja już trzy medale.