Waleczny Hurkacz przegrał z Djokoviciem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 16:30
Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem 1:2 w setach w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Bryan Pollard/Shutterstock

Po pierwszym secie nastroje kibiców najlepszego polskiego tenisisty były pozytywne. Hubert wygrał tę pierwszą partię 6:3. W drugiej wszystko się jednak zmieniło, bo to Djoković dyktował warunki i nie oddał Polakowi nawet jednego gema. 6:0 i 1:1 w setach.

Trzecia partia półfinału w hali Bercy miała w sobie wszystko, czego fani mogą oczekiwać od tenisistów. Przełamania, zmiany prowadzenia, obroniona przez Hurkacza piłka meczowa - to tylko część z wydarzeń seta, który zakończył się tie-breakiem.

W tym tie-breaku minimalnie lepszy był serbski lider rankingu ATP. Wygrał 7:5 i to on zagra w finale turnieju rangi ATP Masters 1000. Hubert powinien być jednak zadowolony ze swojego występu w Paryżu. Rozegrał znakomity pojedynek z największą gwiazdą współczesnego tenisa, a wcześniej, wchodząc do półfinału, wywalczył sobie miejsce w kończących sezon zawodach ATP Finals.

***

Piotr Malinowski jedynym Polakiem w stawce 135 żeglarzy w Barcelonie.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo w piątek rozpoczęły grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.