Legia na równi pochyłej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 08:01
Szósta z rzędu ligowa przegrana warszawskiego klubu - tym razem 1:3 u siebie ze Stalą Mielec. Derby Krakowa dla Wisły.
Legia Warszawa
Legia WarszawaFoto: Biuro Prasowe Legii Warszawa

Na trudną próbę wystawiają swoich kibiców piłkarze Legii Warszawa. Przegrali kolejny, już szósty z rzędu mecz ligowy. Tym razem 1:3 ze Stalą Mielec i to w dodatku na własnym stadionie.
Legia co prawda prowadziła w tym meczu po strzale Mateusza Wieteski głową w 42. minucie spotkania, ale potem strzelali juz tylko mielczanie - Maksymilian Sitek (43.), Fabian Piasecki (w doliczonym czasie gry pierwszej połowy) i Mateusz Żyro (81.-głową).

Legia po tej przegranej zajmuje przedostatnie, 17-te miejsce w lidze, z tylko 9 punktami. Warszawianie mają jednak dwa zaległe spotkania.

W innych niedzielnych meczach ekstraklasy Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Pogonią Szczecin, a w derbach Krakowa Wisła wygrała 1:0 z Cracovią.
W ligowej tabeli prowadzą Lech Poznań i Lechia Gdańsk, które zgromadziły po 29 punktów.

Teraz w rozgrywkach ekstraklasy nastąpi dwutygodniowa przerwa ze względu na mecze reprezentacji.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Rozgrywki koszykarskiej ekstraklasy rozkręcają się na dobre.

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, drużyna Dartomu Bogorii odpadła z rozgrywek.

Efektowne zakończenie pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie.