Przegrana z Węgrami na Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 08:00
Polscy piłkarze zakończyli fazę grupową kwalifikacji do MŚ w Katarze przegraną 1:2 w meczu z Węgrami w Warszawie.
Stadion PGE Narodowy w Warszawie
Stadion PGE Narodowy w WarszawieFoto: shutterstock.com/Patryk Kosmide

Przegraną 1:2 z Węgrami zakończył się ostatni mecz grupowej fazy kwalifikacji do mistrzostw świata. Ten wynik nie daje nam gwarancji rozstawienie w pierwszym meczu dwustopniowych baraży o bilety do Kataru. O tym zadecydują jutrzejsze mecze w innych grupach. Na szczęście grę w barażach nasi piłkarze zagwarantowali już sobie wcześniej.
W poniedziałkowym meczu w naszej kadrze zabrakło pauzującego za kartki Grzegorza Krychowiaka oraz Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika... którzy "dostali wolne" od trenera Paulo Sousy. W wyjściowym składzie zabrakło też m.in. Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, którzy pojawili się na boisku dopiero w drugiej połowie.
Polacy od 37. minuty przegrywali 0:1. Po rzucie wolnym dla Węgrów, najpierw nieszczęśliwie przedłużył piłkę głową Tymoteusz Puchacz, a potem Wojciech Szczęsny przepuścił piłkę między nogami piłkę między nogami po strzale głową Andrasa Schaefera.
Wyrównał w 61. minucie
Karol Świderski i kiedy wydawało się, ze nasi piłkarze pójdą za ciosem... to Węgrzy strzelili kolejnego gola,, w 80. minucie za sprawą Daniela Gazdaga.

Przegrana z Węgrami była głównym tematem Porannego przeglądu sportowego w Czwórce. Posłuchajcie załączonej wersji dźwiękowej.

Skład Polaków:
Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek - Matty Cash (46. Kamil Jóźwiak), Mateusz Klich, Karol Linetty (65. Przemysław Frankowski), Jakub Moder (46. Piotr Zieliński), Tymoteusz Puchacz (83. Przemysław Płacheta) - Krzysztof Piątek (65. Arkadiusz Milik), Karol Świderski.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 14 listopada 2021.

Na zakończenie olimpijskich kwalifikacji Polki przegrały 1:7 z Norweżkami. Awans do igrzysk wywalczyły Czeszki.

Piłkarska reprezentacja Polski zagra w Warszawie z Węgrami.