Po długiej przerwie wrócił Puchar Tymbarku

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 10:00
Ruszyła XXII odsłona turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Z Podwórka na Stadion o Puchar TymbarkuFoto: Materiały Prasowe

Po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa młodzi piłkarze i piłkarki znów rywalizują w zawodach, które zakończy finał na stadionie PGE Narodowym. Historia pokazuje, że warto przyglądać się tym rozgrywkom, bo w przeszłości brało w nich udział wielu reprezentantów Polski z różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusz Milik, Kacper Kozłowski, Jakub Moder czy Paulina Dudek. 

– Te rozgrywki to szansa dla młodych piłkarek i piłkarzy z całego kraju na doskonałą zabawę, wzmacniającą więzi wewnątrz drużyny oraz pozwalającą na zawarcie nowych znajomości. To również szansa na pokazanie swojego talentu w meczach obserwowanych przez wielu kibiców i ekspertów. Nie jest przypadkiem, że w dotychczasowych edycjach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” występowali późniejsi reprezentanci i reprezentantki Polski. Jako PZPN robimy wszystko, żeby jak najwięcej uczestniczek i uczestników spełniło swoje marzenie i trafiło do drużyn narodowych. Pozostali przeżyją piękną przygodę, którą będą długo wspominać, i która – mocno w to wierzymy – sprawi, że aktywność fizyczna pozostanie z nimi na całe życie – mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do tegorocznej edycji najwięcej drużyn zgłosiło się z województw: Wielkopolskiego, Małopolskiego i Lubelskiego. Niemal każdy powiat (98 proc.) będzie w tym roku reprezentowany przez co najmniej jedną drużynę. Obecnie odbywają się już pierwsze mecze na etapie gminnym i powiatowym. XXII edycję rozgrywek zainaugurowali w pierwszy weekend listopada chłopcy z kategorii U-8 w powiecie limanowskim (woj. małopolskie). W spotkaniu otwierającym turniej naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły Uranu Łukowica.

Ten pierwszy etap – gminny i powiatowy – zakończy się wiosną. Jego zwycięzcy wywalczą przepustki do finałów wojewódzkich. Dla drużyn z najmłodszej kategorii będzie to ostatni etap rozgrywek, natomiast zespoły w kategoriach U-10 oraz U-12 będą w ich trakcie rywalizować o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie. Wielki finał XXII edycji rozgrywek planowany jest, tradycyjnie już, na stadionie PGE Narodowym. W dotychczasowej historii finaliści turnieju strzelili na murawie tego obiektu już 102 gole. 

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT