Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 08:01
Druga przegrana polskich koszykarzy w kwalifikacjach do mistrzostw świata.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Polscy koszykarze przegrali w Lublinie z Niemcami w 69:72 w meczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Od początku meczu kilkupunktową przewagę mieli nasi rywale, którzy po dwóch kwartach prowadzili 40:30. I ta przewaga ok. 10 punktów utrzymywała się niemal przez całe spotkanie. Na 3 minuty przed końcem nasz zespół zbliżył się co prawda na 5 punktów do Niemców, na 8 sekund przed końcem było już tylko 69:72, ale na drobienie strat niestety zabrakło czasu. Najwięcej punktów dla naszej drużyny - 17 rzucił Jakub Schenk.

Wcześniej Polacy przegrali na wyjeździe z Izraelem 61:69. Tak więc po dwóch meczach nasi koszykarze mają na koncie dwie przegrane. W naszej grupie gra jeszcze zespół Estonii, z którym zagramy w lutym.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.