Iga Świątek rozstała się z trenerem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 13:00
Po pięciu latach zakończyła się współpraca Igi Światek z Piotrem Sierzputowskim. 
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Informację o zmianie głównej postaci w sztabie dziewiątej tenisistki światowego rankingu poznaliśmy w trakcie jej przygotowań do nowego sezonu. Jeszcze kilka dni temu trener Sierzputowski mówił na konferencji prasowej o planach Igi na nadchodzące miesiące, ale w sobotę oficjalny komunikat i post zawodniczki w mediach społecznościowych zaskoczyły kibiców tenisa. 

""Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju.
Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobił. Wzajemnie daliśmy sobie bardzo wiele i mam nadzieję, że z tą wartością i doświadczeniem będziemy dalej się rozwijać i spełniać zawodowo." - napisała 20-letnia tenisistka z Raszyna.

Z trenerem Piotrem Sierzputowskim Iga Światek współpracowała przez pięć lat. Nie wiadomo, kto będzie nowym głównym trenerem dziewiątej tenisistki rankingu WTA. 

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Czytaj także

11 polskich skoczków w niedzielnym konkursie w Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 22:00
Udane kwalifikacje polskich skoczków narciarskich - w sobotę konkurs drużynowy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przegrana z Serbkami na początek MŚ w piłce ręcznej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 22:15
Polskie piłkarki ręczne przegrały 21:25 z Serbią w pierwszym meczu MŚ w Hiszpanii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord Polski Andżeliki Wójcik

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 11:00
Reprezentantka Polski pobiła rekord kraju na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w amerykańskim Salt Lake City. 
rozwiń zwiń