Ratajski odpadł z MŚ już po pierwszym meczu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 18:30
Krzysztof Ratajski szybko pożegnał się z tegorocznymi mistrzostwami świata w darta.
Dart
DartFoto: Wikipedia / PeterPan23 / domena publiczna

Z powodu wysokiego rozstawienia Polski Orzeł rozpoczynał grę w mistrzostwach od drugiej rundy. Jako 12. zawodnik światowego rankingu poczekał na zwycięzcę meczu rundy pierwszej między Łotyszem Madarsem Razmą i Irlandczykiem Steve'm Lennonem. Lepszy z tej pary okazał się Lennon.

Niestety w piątkowe popołudnie okazał się też lepszy od Krzysztofa Ratajskiego. Rozgrywany do trzech wygranych setów mecz jedyny Polak w turnieju rozpoczął kiepsko i mimo późniejszego zrywu przegrał pierwszą partię.

W drugim secie Polski Orzeł zagrał znakomicie i nie dał szans rywalowi. Po dosłownie kilku minutach wyrównał stan rywalizacji na 1:1 w setach. Jednak dwie kolejne partie należały do Irlandczyka, który grał jak z nut i wykorzystywał bezwzględnie niepewność Ratajskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Lennona.

Taki rezultat to niespodzianka, bo Ratajski w rankingu wyprzedza Irlandczyka aż o 40 miejsc. Po zeszłorocznym marszu do ćwierćfinału w tym sezonie Polak musi przełknąć gorycz porażki już po pierwszym występie przed żywiołową publicznością w londyńskim Alexandra Palace.

***

Poranny przegląd sportowy - 17 grudnia 2021.

19-letni tenisista stołowy, przed którym otwierają się drzwi do wielkiej kariery.

Pięciu reprezentantów Polski przebrnęło kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata. Nie ma wśród nich Piotra Żyły, który zepsuł swój skok.