Popołudniowy przegląd sportowy - 21 grudnia 2021.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 21 grudnia 2021
Radek Kawęcki
Radek KawęckiFoto: Darek Matyja

Radosław Kawęcki został w Abu Zabi pływackim mistrzem świata na krótkim basenie na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Polak w finale uzyskał czas 1:48,68. Drugie miejsce zajął Amerykanin Shaine Casas, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Christian Diener. To czwarte złoto mistrzostw świata na krótkim basenie w karierze Radka Kawęckiego.

Medal w ostatnim dniu mistrzostw w Abu Zabi wywalczyła też Katarzyna Wasick. Zajęła trzecie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Wygrała Szwedka Sarah Sjöström, a druga była Holenderka Ranomi Kromowidjojo.

Udany wtorek zaliczyły też alpejki: Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak. Obie zapunktowały w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie w Courchevel. Maryna zajęła szóste miejsce, a Magdalena była 20. W obu przypadkach to najlepszy wynik w karierze.

Połowa życia w NBA? To możliwe, jeśli nazywasz się LeBron James. Został on wybrany w drafcie najlepszej koszykarskiej ligi świata dokładnie 6752 dni temu. W dniu draftu żył dokładnie 6752 dni. 36-latek dokładnie pół życia gra w koszykówkę na najwyższym poziomie.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego.

***

Poranny przegląd sportowy - 21 grudnia 2021.

Lech Poznań na czele tabeli i dużo niespodzianek, m.in. przedostatnie miejsce mistrza Polski - Legii Warszawa.

Maryna Gąsienica-Daniel była szósta, a Magdalena Łuczak zajęła dwudzieste miejsce w gigancie w Courchevel.