Sporadyczne treningi nie przeszkodziły Krzysztofowi Kolanusowi w wywalczeniu kwalifikacji na MŚ w Fukuoce.
Krzysztof Kolanus i Darek Matyja - 2016 rok
Krzysztof Kolanus i Darek Matyja - 2016 rokFoto: Darek Matyja

Krzysztof Kolanus kilka lat temu należał do światowej czołówki w High Divingu, czyli skokach do wody z wysokości... 27 metrów.

Ostatnio trenował jednak sporadycznie i na Festiwalu Sportów Wodnych w Abu Zabi, będący jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznych mistrzostw świata w Fukuoce wybrał się bez specjalnych oczekiwań.

Jednak spisał się naprawdę dobrze, bo zajmując 13. miejsce wywalczył kwalifikację, co - jak przyznał w rozmowie z Czwórką - było dla niego sporym zaskoczeniem.

Posłuchajcie rozmowy z Krzysztofem.

Drugi z naszych reprezentantów startujących w Abu Zabi - Karol Witański, zajął 25. miejsce i nie zakwalifikował się na przyszłoroczne mistrzostwa świata w skokach do wody z wysokości w Fukuoce.

***

Ostatniego dnia mistrzostw świata w pływaniu na basenie 25-metrowym Radosław Kawęcki był najlepszy w wyścigu na 200 metrów zdobywając swój czwarty karierze tytuł mistrza świata na tym dystansie.

Dwa medale wywalczyli reprezentanci Polski podczas mistrzostw świata w teqballu - brąz zdobył Adrian Duszak oraz srebro Paulina Łężak.