Maryna Gąsienica-Daniel znów w "10" Pucharu Świata

Popołudniowy przegląd sportowy - 25 stycznia 2022.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 25 stycznia 2022
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel Foto: arch. Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 10. miejsce w gigancie w Kronplatz we Włoszech. Zawody były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała 5. miejsce. Wygrała Szwedka Sara Hector, drugie miejsce zajęła Słowaczka Petra Vlhova, a trzecia była Francuzka Tessa Worley. Gąsienica-Daniel do zwyciężczyni straciła sekundę i 32 setne, a do podium zabrakło jej 80 setnych.

"UltraMaryna" potwierdziła niezłą formę przed igrzyskami w Pekinie. Jednak przy okazji tegorocznych zawodów czterolecia nie tylko forma będzie decydować. Ważne jest także unikanie zakażenia koronawirusem, które może wykluczyć z rywalizacji. Takie problemy w polskiej kadrze olimpijskiej już się zaczęły.

Szczegóły w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego.