Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 12:10
Sportowy weekend - 6 lutego 2022.
Zawody biegów narciarskich
Zawody biegów narciarskich Foto: kovop58/shutterstock.com

Do godziny 12:00 polskiego czasu zakończyło się już kilka niedzielnych konkurencji igrzysk olimpijskich. Jedną z nich był bieg łączony mężczyzn 2x15 km w biegach narciarskich. Wystartowało w nim dwóch Polaków. Dominik Bury ukończył rywalizację na 26. miejscu, a Mateusz Haratyk dał się zdublować na jednym z okrążeń - i tak biegł na miejscu poza pierwszą "50". Wygrał Rosjanin Aleksander Bolszunow.

W niedzielę pierwsze złoto olimpijskie z zimowych igrzysk w historii wywalczyła Nowa Zelandia. To zasługa Zoi Sadowski-Synnott, która wygrała finał snowboardowego slopestyle'u.

O 12:00 rozpoczął się za to najważniejszy konkurs dnia dla polskich kibiców. Mowa o skokach narciarskich i rywalizacji panów na skoczni normalnej.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Kolejny pozytywny test Natalii Maliszewskiej i naszej nadziei na medal nie było w kwalifikacjach sobotnich wyścigów na 500 metrów w short tracku.

W niedzielę lider tabeli Lech Poznań zagra na wyjeździe z Cracovią.

Michał Bławdziewicz zdobył mistrzowski pas organizacji HFO w kategorii ciężkiej.