Maryna Gąsienica-Daniel ósma w gigancie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 08:55
Dobry start Maryny Gąsienicy-Daniel ale do medalu trochę zabrakło. Magdalena Łuczak - 26., Zuzanna Czapska - 30.  Złoto dla Szwedki Sary Hector.
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel Foto: PAP / Grzegorz Momot.

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme w gigancie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polka po pierwszym przejeździe była 11. ale w drugim poprawiła się o ... miejsc.  Rywalizację na stoku w w Yanqing wygrała Szwedka Sara Hector, srebro wywalczyła Włoszka Federica Brignone, a brązowy medal zdobyła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.
Giganta nie ukończyły m.in. Amerykanka Mikaela Shiffrin, Włoszka Marta Bassino, Francuzka Tessa Worley, a Amerykanka Nina O'Brien miała groźny upadek tuż przed linią mety. Dopiero 14. miejsce zajęła inna z faworytek - Słowaczka Petra Vlhova.
Magdalena Łuczak zajęła 26. miejsce , a Zuzanna Czapska była 30. 16-letnia Hanna Zięba nie stanęła na starcie po tym jak na jednym z ostatnich treningów doznała kontuzji.

A dziś podczas igrzysk olimpijskich kolejne emocje z udziałem Polaków.
O 12:45 konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich. Polska startuje w składzie Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda i Kamil Stoch.

Wcześniej, bo już o 9:30 wyścig na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim z udziałem Natalii Czerwonki i Magdaleny Czyszczoń, a o 10:00 indywidualny bieg biathlonowy na 15 km z Moniką Hojnisz-Staręgą, Anną Mąką, Kingą Zbylut i Kamilą Żuk.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Kolejny pozytywny test Natalii Maliszewskiej i naszej nadziei na medal nie było w kwalifikacjach sobotnich wyścigów na 500 metrów w short tracku.

Michał Bławdziewicz zdobył mistrzowski pas organizacji HFO w kategorii ciężkiej.