Hojnisz-Staręga 16. w biathlonowym sprincie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 16:11
Natalia Maliszewska miała upadek w ćwierćfinale łyżwiarskim wyścigu na 1000 metrów na krótkim torze.
Monika Hojnisz-Staręga
Monika Hojnisz-StaręgaFoto: PAP/EPA / Martin Divisek

Monika Hojnisz-Staręga  zajęła 16. miejsce w sprinterskim biegu biathlonowym na 7,5 km. Pozostałe trzy nasze reprezentantki startujące w tej konkurencji bardzo daleko: 53. była Kamila Żuk, 66. miejsce zajęła Anna Mąka, a Kinga Zbylut ukończyła rywalizacje na 69. pozycji.

Pech nie opuszcza Natalii Maliszewskiej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Najlepsza polska zawodniczka w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze najpierw - z powodu zamieszania z testami koronawirusowymi - nie została dopuszczona do startu na swoim koronnym dystansie, a potem - mimo, że pewnie przeszła przez kwalifikacje na 1000 metrów - to odpadła już w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji, upadając na ostatnim okrążeniu i kończąc wyścig na ostatnim piątym miejscu.

Dominik Bury ukończył na 27. miejscu bieg narciarski na 15 km techniką klasyczną. Drugi Polak startujący w tym biegu - Mateusz Haratyk był 60.

Za to polscy skoczkowie przeszli w komplecie kwalifikacje. Tak więc w sobotnim konkursie na dużej skoczni zobaczymy: Pawła Wąska, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, który dziś w kwalifikacjach skakał najlepiej z naszych i zajął 8. miejsce.

Więcej o piątkowych startach Polaków w igrzyskach w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

***

Natalia Maliszewska bez kłopotu przeszła przez kwalifikacje w łyżwiarskim wyścigu na 1000 metrów na krótkim torze.

Magdalena Czyszczoń 12. w łyżwiarskim wyścigu na 5000 metrów, Izabela Marcisz 29. w biegu narciarskim na 10 km techniką dowolną.

W olimpijskim supergigancie Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce.