Piotr Michalski tuż za podium igrzysk w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 11:20
Mistrz Europy zajął piąte miejsce w olimpijskiej rywalizacji na 500 metrów. Do podium stracił 0,03 sekundy.
Piotr Michalski
Piotr MichalskiFoto: Rafał Oleksiewicz/PZŁS

Piotr Michalski zdobył w tym roku złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarskim wyścigu na 500 metrów i był przez to jednym z faworytów rywalizacji olimpijskiej. Nie zawiódł oczekiwań, bo choć do podium trochę zabrakło, to zakończył zawody jako najszybszy z Europejczyków.

A zabrakło do podium bardzo niewiele. Piotr Michalski pokonał sprinterski dystans w 34,52 sekundy i był wolniejszy od trzeciego dziś Japończyka Wataru Morishige o zaledwie 0,03 sekundy. Gdyby nie małe zachwianie na ostatnim łuku Piotr mógł dziś wskoczyć na olimpijskie podium.

Wygrał ku uciesze gospodarzy Chińczyk Tingyu Gao, który ustanowił rekord igrzysk olimpijskich - 34,32. Drugie miejsce zajął Koreańczyk Min Kyu Cha. Całe podium dla Azjatów.

Dobrze spisali się pozostali dwaj reprezentanci Polski. Damian Żurek zajął 11. miejsce, a Marek Kania był 16.

Łyżwiarska rywalizacja w Pekinie była jednym z głównych tematów Sportowego weekendu w Czwórce. Posłuchajcie audycji w załączonym pliku dźwiękowym.

***

W meczu o mistrzostwo ligi NFL zmierzą się Cincinnati Bengals i Los Angeles Rams.