Polki ósme w łyżwiarskiej drużynówce

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 12:00
Zespół w składzie: Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek przegrał o dwie sekundy w finale D z Białorusinkami.
Karolina Bosiek
Karolina Bosiek Foto: PZŁS / Rafał Oleksiewicz

Polki w Pekinie startowały po perypetiach związanych z koronawirusem. Karolina Bosiek pozytywny wynik testu otrzymała jeszcze przed wylotem do Chin i kwarantannę odbyła w Polsce, by dotrzeć do Pekinu z opóźnieniem. Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń kilkudniowej izolacji doświadczyły już w chińskiej stolicy, a więc cała trójka miała utrudnione treningi nie tylko zespołowe, ale i indywidualne.

W pierwszym biegu drużynowym, w którym liczył się czas, Polki zajęły siódme miejsce w klasyfikacji, a to oznaczało, że kilka dni później pojadą w finale D, a więc w biegu o miejsca 7-8. Dziś w tym biegu pojechały o dwie skundy wolniej od Białorusinek i ostatecznie zostały sklasyfikowane na ósmej pozycji. Ich czas to 3.03,19.

Olimpijską rywalizację w biegu drużynowym wygrały ostatecznie Kanadyjki, przed Japonkami i Holenderkami.