"Kasia" Kurakowa 12. w igrzyskach olimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 17:01
Reprezentantka Polski w łyżwiarstwie figurowym - Jekaterina Kurakowa miała bezbłędny program dowolny. Kamiła Walijewa poza podium...   
Audio
Jekaterina Kurakowa
Jekaterina KurakowaFoto: EPA/PAP / Roman Pilipey

Jekaterina Kurakowa udowodniła, że warto walczyć do końca.
Reprezentantka Polski w łyżwiarstwie figurowym pojechała bardzo dobry program dowolny i w końcowej klasyfikacji solistek podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie awansowała aż o 12 miejsc.

Katja a właściwie Kasia Kurakowa - bo nawet sama nawet tak mówi o sobie - w dzisiejszym programie dowolnym pokazała, że drzemią w niej olbrzymie możliwości. Piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy, po programie krótkim zajmowała dopiero 24. miejsce. Różnice były jednak bardzo małe i to świetnie wykorzystała nasza łyżwiarka figurowa. Pojechała czyściuteńko program dowolny co pozwoliło jej znacznie awansować w końcowej klasyfikacji igrzysk olimpijskich... aż na 12. miejsce i to starując z lekką kontuzją nogi.
Wielkie brawa za ten występ, bo 12. miejsce to drugi wynik w historii występów polskich solistek w igrzyskach olimpijskich. Wyżej, na 10. miejscu była tylko Anna Rechnio w Lilehammer w 1994 roku.

Wygrała Rosjanka Anna Szczerbakowa, przed Aleksandrą Trusową i Japonką Kaori Sakamoto. Prowadząca po programie krótkim Kamiła Walijewa, której sprawa ze stosowaniem niedozwolonego dopingu wciąż nie jest wyjaśniona, poza podium... na czwartym miejscu. 

W Pekinie Polskę w łyżwiarstwie figurowym Polskę reprezentowali jeszcze Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy zajęli 17. miejsce w konkurencji par tanecznych.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu. 

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego***

Darek Matyja 

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Stresujący występ Katii Kurakowej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 17:15
Popołudniowy przegląd sportowy - 15 lutego 2022. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Szarpak, czyli jak z "wesołej foczki" stać się "królem lodu"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 22:01
Nowa gwiazda pływania lodowego - 20-letni Marcin Szarpak odwiedził "Strefę sportu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwie Polki w "20" w łyżwiarskim wyścigu na 1000 metrów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 10:00
Karolina Bosiek była 17., a Andżelika Wójcik zajęła 20. miejsce.  
rozwiń zwiń