Ostatni dzień igrzysk bez polskich medali

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 08:00
W ostatnim dniu zawodów w Chinach zaprezentowali się polscy alpejczycy i biegaczki narciarskie.
Silni Razem Team Polska Pekin 2022
Silni Razem Team Polska Pekin 2022Foto: Darek Matyja

Alpejczycy wystartowali w niedzielę w przełożonym z soboty drużynowym slalomie równoległym. Polskę reprezentowali Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas. Po emocjonującej walce odpadli w 1/8 finału w pojedynku z Norwegami. Zostali ostatecznie sklasyfikowani na 10. miejscu, a całą rywalizację wygrała reprezentacja Austrii.

Posłuchajcie co po swoich startach powiedzieli: Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas.

Biegaczki narciarskie na zakończenie igrzysk zmierzyły się na dystansie 30 kilometrów techniką dowolną. Izabela Marcisz zajęła 21. miejsce, a Magdalena Kobielusz została sklasyfikowana na 57. pozycji. Wygrała - bez niespodzianki - Norweżka Therese Johaug, która po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium tegorocznych igrzysk.

Ceremonia zamknięcia igrzysk w Pekinie o 13:00 polskiego czasu.