Czekamy na pierwszy medal paraolimpijczyków w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 12:01
Sportowy weekend - 6 marca 2022.
Igrzyska paraolimpijskie w Pekinie
Igrzyska paraolimpijskie w PekinieFoto: Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

W Pekinie trwają zimowe igrzyska paraolimpijskie, w których startują także reprezentanci Polski. Nie ma natomiast parasportowców z Rosji i Białorusi, którzy zostali wykluczeni z powodu zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę.
Wciąż czekamy na pierwszy medal Polaków. Pierwszego dnia rywalizacji blisko podium była parabiathlonistka Iweta Faron, która zajęła 5. miejsce. Dziś naszym reprezentantom nie udało się włączyć w walkę o podium. Igor Sikorski wypadł bowiem z trasy narciarskiego supergiganta na siedząco, podobnie jak 7 innych zawodników i nie ukończył rywalizacji. Wojciech Taraba zajął natomiast 20. miejsce w kwalifikacjach snowcrossu i nie zdołał awansować do czołowej 16.
Jutro kolejny dzień igrzysk i kolejne polskie szanse na medal.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Nowy rekord Polski w biegu na 60 metrów to 6,99 s.

W spotkaniu Pucharu Davisa "biało-czerwonym" nie udało się wygrać żadnego meczu.

Iga Wojtasik i Dawid Burzykowski na podium rywalizacji w mikście.